Debreceni Református
Kollégium Óvodája

A rajzot készítette: Kari Csaba 5 éves óvodásunk (2021)

Beköszönő

Áldás, békesség!

Évről évre az egyik meghatározó pillanat óvodánk életében, amikor elérkezik az óvodai beiratkozás ideje. Egyfajta szövetségkötésnek élem meg, hiszen számos család és egy intézmény lép közös útra minden szeptemberben. Elköteleződünk egymás mellett több évre. Bizalmat szavazunk egymásnak szinte ismeretlenül: rátok bízom a gyermekem minden hétköznap… ezt fejezi ki a beiratkozás szándéka a szülők részéről. Ránk bízzák a legféltettebbjüket, a legkedvesebbjüket… ezt üzeni a szülői szándék nekünk. Számunkra ez a megelőlegezett bizalom életre keltése. Ezzel a szándékkal azt mondjátok, hogy velünk akartok jönni az úton, mellénk szegődtök, mi pedig azt mondjuk, hogy magunkkal szeretnénk vinni benneteket és fogni a kezeteket végig az óvodás évek alatt. Sohasem tudjuk, hogy a közös úton mi vár ránk. Amit tudunk, hogy az indulás pillanatában megszületett az elköteleződés, készek vagyunk indulni Veletek. Felelősség, őszinteség, türelem, bizalom… ezeket mind magunkkal kell vinnünk a közös utunkra, nektek is, nekünk is. A Gondviselő Isten áldjon és őrizzen utunk során valamennyinket!

Feketéné Kavisánszki Györgyi óvodavezető